Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2012 / Görünen o ki, Yunan halkının ne dediğini yine anlamadınız!

Görünen o ki, Yunan halkının ne dediğini yine anlamadınız!

KOE'nin basın açıklaması, 11 Mayıs 2012

KOE, Yunanistan'da troyka yanlısı siyasi partilerin "Demokratik Sol"un desteğiyle hükümet kurma girişimlerine ilişkin yeni bir basın açıklaması yayınladı.

“Demokratik Sol”un da dahil edilmesiyle “ruhani bir yönetim” oluşturmayı amaçlayan politik tarafların yandaş-troykaları arasındaki pazarlık tartışmaları, gerici-sağcı yandaş troyka blokunu yeniden oluşturmak ve tir tir titreyen çürümüş ve suçlu politik sistemlerini kurtarmak için yürürlülüğe konan bir adımdır.

Bu adımlar, 6 Mayıs'taki ulusal seçimlerde Yunan halkının kararlarının açık bir şekilde çiğnenmesidir. Aynı zamanda bu adımlar, politik tarafların yandaş-troykalarının bağlı olduğu, Merkel, Schauble, Barosso, Dragi ve bunlar gibi Yunan halkının iradesine karşı aralıksız ve tahrik edici müdahalelerde bulunanların girişimleridir.

Yunan halkının çoğunluğu, 6 Mayıs'ta IMF-EU-ECB troykasıyla yapılan “antlaşmalara” karşı açık bir mesaj göndermiştir. Sömürge rejimlerinin troyka tarafından maruz bırakıldıkları “antlaşmalar” eğer kabul edilirse Yunan halkı bu suçu affetmeyecektir. Aynı şeyler uşakları için de geçerlidir; mavi (sağ kanat), yeşil (PASOK), ya da pembe (Demokratik Sol) kostüm giymeleri farketmez

Yunan halkı kullandıkları oya saygı gösterilmesini talep etmektedir. Yunan halkı, emperyalistler ve bankerler tarafından maruz bırakılacakları ya da tahammül edecekleri yeni bir sömürge rejimi dışında bir yol talep etmektedir.

Troyka'nın taleplerine açık ya da gizli bir şekilde uyan tüm bu güçler, herhangi bir şekilde insanların iradesini hiçe sayan girişimlerde bulunurlarsa, sadece, herhangi bir yandaş-troyka “yönetimini” silip süpürecek olan halkın öfkesini sadece daha fazla büyüteceklerine emin olabilirler.

Halkın iradesinin hiçe sayılması başarısızlığa mahkumdur!

Atina, 11 Mayıs 2012

KOE BASIN OFİSİ

*****
Communist Organization of Greece / Kommounistiki Organosi Elladas (KOE)
International Relations Department
Email: laokratia@yahoo.com * international@koel.gr
Web: www.koel.gr * In English: international.koel.gr
Phone: +30 210 6441745 * NEW Fax: +30 210 3473561
*****

Document Actions