Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2012 / Yasemin Çiftçi Yoldaş Savaş Parolamızdır!

Yasemin Çiftçi Yoldaş Savaş Parolamızdır!

13 Şubat 2012 MLKP Merkez Komitesi

Genç bir yürek sustu. Yasemin Çiftçi yoldaşımız, bir devrimci eylem sürecinde taşımakta olduğu bombanın teknik bir sorun nedeniyle patlaması sonucu toprağa düştü. Ölümsüzler kervanına katıldı.

1989 Adana/Seyhan doğumlu Yasemin yoldaş, genç devrimci yaşamıyla olduğu kadar, devrimci eylem iradesi ve hesap sorma kararlığıyla da örnek oldu. Gençlik çalışmamızda öne çıkan, doğal devrimci önderlik yeteneği ve özellikleriyle dikkat çeken bir yoldaş olarak, genç devrimci kuşağın ve komünist gençliğimizin, eylem ve direnişinde sembolleşti. O, kadın özgürleşme mücadelemizin devrimci militanı ve komutanı olarak bayraklaşacaktır.

Yasemin yoldaş, inkarcı sömürgeci faşist rejimin dayattığı tasfiye kuşatmasına karşı bir devrimci yarma eyleminin savaşçısı olarak ölümsüzleşti. O, devrimci savaş parolamız olarak, mücadele tarihimizdeki yerini altın harflerle almıştır. Geçmekte olduğumuz kritik ve özel dönemde yükselttiği feda ruhuyla mücadelemizi büyütmekte ve kararlılığımızı bilemektedir.

Partimiz, genç komünist kadın savaşçısı Yasemin Çiftçi yoldaşın kaybını, daha büyük bir mücadele gücüne dönüştürecek, sömürgeci faşist rejimden yoldaşımızın hesabını devrimci eylemiyle soracak ve sürece yanıt olacaktır.

Yasemin yoldaş, yeni politik atılım ve birleşik devrimci savaş cephesini geliştirme hamlemizde, devrimci yönelim ve ısrarın işaret fişeği olmuştur.

Yoğunlaşan sömürgeci faşist saldırganlığı ve kuşatmayı püskürtmek için Yasemin yoldaşın feda ruhunu daha büyük bir devrimci iradeyle kuşanacağız ve savaşı büyüteceğiz. Bu Yasemin yoldaşımıza sözümüzdür!

Partimiz, devrimci savaşımı yükselterek, Yasemin yoldaşı ölümsüzleştirecek ve yoldaşın uğruna can verdiği devrim ve sosyalizm davasını büyük bir tutkuyla zafere taşıyacaktır...

Yasemin Çiftçi Yoldaş Ölümsüzdür!

Bedel Ödedik, Bedel Ödettireceğiz!

Kahrolsun Sömürgeci Faşist Diktatörlük!

 

13 Şubat 2012

MLKP Merkez Komitesi

Document Actions