Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2014 / ORTADOĞU HALKLARIYLA DAYANIŞMA! DEVRİMCİ ROJAVA'YI VE FİLİSTİN DİRENİŞİNİ SAVUNALIM!

ORTADOĞU HALKLARIYLA DAYANIŞMA! DEVRİMCİ ROJAVA'YI VE FİLİSTİN DİRENİŞİNİ SAVUNALIM!

Ortadoğu konulu Konferans 15.11.2014, Almanya, Sonuç Bildirgesi in türkischer Sprache: Abschlusserklärung des Treffen Mittlerer Osten, 15.11.2014, Deutschland

 

Emperyalist güçler ve bölgesel işbirlikçileri ortadoğu halklarına talan ve köleleştirme politikalarını dayatıyorlar. Buna karşı ilerici, anti-emperyalist, devrimci ve komünist güçler ortaklaştırılmış mücadele ile karşı koymalıdırlar.

Ortadoğu ve Avrupa'nın parti ve örgütleri olarak, Ortadoğu halklarının emperyalizme ve bölgenin gerici devletlerine karşı mücadelesi ile dayanışmaya çağırıyoruz.

15 Eylülden beri faşist çetelerin saldırılarına karşı kahramanca karşı koyan Kobane savunucularının direnişini, Kürdistan, Filistin ve Ortadoğu'da emperyalizme karşı bütün ilerici güçlerin mücadelesini selamlıyoruz.

PKK yasağının ve buna bağlı olan, uluslararası dayanışmayı kriminalize eden yargı alanının  derhal yürürkükten kaldırılmasını talep ediyoruz.

Bütün anti-faşist, anti-emperyalist, ilerici, devrimci ve komünist örgütleri, parti ve kişileri Kobane savunmasını ve Rojava'yı, Ortadoğu halkarının özgürlük mücadelesini desteklemeye çağırıyoruz.

Dayanışma komiteleri kurmaya, toplantılar, gösteriler örgütlemeye, işyerlerinde, üniversitelerde, okullarda grevler ve  işgaller örgütlemeye çağırıyoruz.

Parasal ve maddi bağışlar toplamaya, kamuoyu oluşturmaya, güncel durum üzerine tartışma ve bilgilendirme yapmaya çağırıyoruz.

Ortadoğu halklarının mücadelesine aktif katılmaya, Enternasyonal Tugaylara katılarak devrimci Rojava'yı savunmaya çağırıyoruz.

Afrin, Cizire ve Kobane Kantonlkarı tanınmalıdır

Yaşasın Kobane direnişi!

Yaşasın Ortadoğu halklarının mücadelesi!

Yaşasın proleter enternasyonalizm!

 

Durch die Vertreter der am Ende des Treffens anwesenden und nachfolgend aufgeführten Organisationen einstimmig verabschiedet: KCD-E (Kongreya Civaka Demokratika Kurdi li Ewrupa/Kongress der kurdischen demokratischen Gesellschaft-Europa); Nav-Dem  (Navenda Civaka Demokratîk ya Kurdên li Almanyayê/Demokratisches Gesellschaftszentrum der KurdInnen in Deutschland); MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti Türkiye-Kuzey Kürdistan/Marxistisch-Leninistische Kommunistische Partei Türkei-Nordkurdistan); MKP (Maoist Komünist Partisi Türkiye-Kuzey Kürdistan/Maoistische Kommunistische Partei Türkei-Nordkurdistan); TKP/ML (Türkiye Komünist Partisi/Marksist-Leninist/Kommunistische Partei der Türkei/Marxistisch-Leninistisch); Rode Morgen, Niederlande; MLPD (Marxistisch-Leninistische Partei Deutschlands); Jugendverband Rebell, Deutschland; Kommunistischer Aufbau, Deutschland.

Weitere Unterzeichner:
CPI(Kommunistische Partei Iran) und Komala  (Teilorganisation der Kommunistischen Partei aus Kurdistan Iran)

DFLP Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC) Palästina
PFLP
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Palästina

Document Actions