Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2014 / Soma/Türkiye madencileri ve ailelerine

Soma/Türkiye madencileri ve ailelerine

Solidaritätserklärung des Hauptkoordinators der Internationalen Bergarbeiterkoordination in türkisch, 14 May 2014


Sevgili dostlar ve aileleri,

Türkiye Soma madendeki korkunç kazayı haberciler ve türk meslektaşlarımızdan ögrendik. 238 dostumuz ölü bulundu, çoğu hala kayıp. Bu felaket bizi derinden sarstı.

Düşüncelerimizde mahsun kalan dostlarimiz ,kurtarma güçleri ve onların aileleri ve arkadaslarıyız.

Öfke ve hayretle bu zamanda böyle bir felaketin yaşanmasının şaşkınlığı içerisindeyiz. Uzun zamandir madencilerin güvenliğini sağlamak için en üst düzeyde modern teknoloji var. Bu nedenle sorumluların cezalandrmasını istiyoruz.

Benim adım Andreas Tadysiak. Ben uluslararası madenciler koordinasyon ana koordinatörüyüm. Kendim madenciyim, Uluslararası madenciler konferansı, kendine madencilerin ve doğanın sömürüsüne dünyanin 22 milyon madencilerin mücadelelerini görev belirledi.

Karşımızda kısmen güvenlik ve maximum kar için madencilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşüren madencilik şirketleri ve onların hükümetleri vardir.

Bu kaza bize beraber mücadele etmemizin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Size ulaşabilmemiz için çok önemli, lütfen bize bildiriniz. Medyaya güvenemeyiz. Size nasıl destek verebiliriz, bizim e-posta adresimize yazin.

En derin üzüntelirimiz ve dayanışma selamıyla

Glückauf
Andreas Tadysiak
Hauptkoordinator der ICG

Document Actions