Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2015 / Almanya’dan Kobanê’nin yeniden inşası ile ilgili ICOR Dayanışma

Almanya’dan Kobanê’nin yeniden inşası ile ilgili ICOR Dayanışma

ICOR Main Coordinator, 31 Mayıs 2015

 

Tugaylarına katılanların ilkeleri Yaşasın uluslararası dayanışma! Biz Kobanê’nin yeniden inşasını fedakarca destekliyoruz!

1. Kobanê halkıyla beraber bir sağlık merkezi inşa edeceğiz. Kendi çıkarımızı düşünmeden, para almadan, fedakar, kolektif ve üretken, en iyi ve titiz ve tutumlu biçimde, sorumluluğumuzun bilin-cinde ve yaratıcılıkla çalışarak, Kobanê’nin yeniden inşası hakkında belirlediğimiz hedeflerimizin gerçekleştirilmesi için mücadele edeceğiz. Tugaylarımız kendilerini organize edecekler. Bölgedeki durumun özelliğinin (kentin enkaz altında gömülmüşlüğü vs.) bilincindeyiz ve bu duruma hazırlıklı olacağız. Şiarımız, “Halka hizmet” olacaktır!

2. Çalışmalarımız, ICOR ile özellikle KCD-E olmak üzere Kürt örgütleri arasında birliktelik ruhunda yapılan anlaşmalar temelinde gerçekleştirilecektir. Eşit işbirliği gerçekleştireceğiz. Kürtlerin kurtuluş mücadelesini ve bu mücadelenin uluslararası işçi, kadın, gençlik ve halk hareketiyle olan ilişkilerini destekleyeceğiz. Esasımız, uluslararası dayanışmadır.

3. Uluslararası Dayanışma Tugayları ICOR’un yönetimi altındadır; ICOR ise herbiri için bağlayıcı direktifler verme yetkisi olan tugay yönetimleri belirleyecek. Tugaylarda demokratlık, partilerüstülükve eşitlik temelinde işbirliği yapacağız. Verilen direktif ve kararları üstün disiplinle gerçekleştireceğiz, dayanışma ruhuna bağlı bir tartışma kültürü canlandıracağız, bir dayanışma ve beraberlik ortamı hayata geçireceğiz.

4. Kobanê halkı, işçileri, gençleri, kadınlarıyla sıkı sıkıya bütünleşeceğiz. Kobanê halkını proje çalışmalarına katılmasına davet edip, kitlelere dayanacağız. Kürt halkının kültürel ve toplumsal adetlerine saygı gösterip, enternasyonalistçe bir kültür hayatı geliştireceğiz.

5. Kürt ortaklarımız, tugay üyelerinin güvenliğini sağlama görevini üstlenmişlerdir. Biz kendimiz debütün grubumuzun güvenliğine dikkat edip ihtiyatlı davranacağız.

6. Kobanê’de her durumda uluslararası dayanışma temsilcileri olmamıza uygun, yani iyimser, mücadeleci ve her bakımdan ahlaklı biçimde davranacağız. İçki, uyuşturucu ve her türlü acayiplik ve hoppalık olamaz şeylerdir. Tugaymıza katılma şartları, bu kuralları kabul etmek, Almanya’da yetkili ICOR örügütü olan MLPD’ye başvurmak, MLPD’den kabul cevabını almak, bir eğitim ve hazırlık kursuna katılmak ve en az 18 yaşından olmaktır.

Gelsenkirchen, 23. Mayıs 2015

Stefan Engel

Main Coordinator, ICOR


PDF olarak indir

Document Actions