Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2015 / MLKP Rojava: Naše soudružka Avaşin, komunistická bojovnice, internacionální revolucionářka, je nesmrtelná

MLKP Rojava: Naše soudružka Avaşin, komunistická bojovnice, internacionální revolucionářka, je nesmrtelná

Czech translation by SMKČ MLCP / Rojava, 8 March 2015

 

Ztratili jsme naši soudružku Avasin Tekosin Guenes v bojích u Till Temiru. Naše bolest je nezměrná. Náš hněv překračuje pohoří. Naše komunistická soudružka Avasin Tekosin Guene, narozena v Německu s africkými kořeny, zemřela jako mučednice během útoku Islámského státu v Til Temiru 7. března ve 3 hodiny ráno. Naše soudružka bojovala se zbraní v ruce v první linii během několikadenních útoků gangů Islámského státu na Assyrskou vesnici v Til Temiru.

Během této bitvy bylo zabito mnoho teroristů. Avasin bojovala do své poslední kulky bok po boku bojovníků za svobodu z YPG-YPJ. Společně zastavili postup nepřítele, a tím napsali další kapitolu odboje v Rojavě.

Vytvořili barikádu svobody proti nájezdům teroristické organizace IS, která chtěla okupovat vesnice v případě, že by padl Til Hemis a Til Barak. Naši bojovníci za svobodu jejich plány k převzetí Til Temiru, k obsazení cesty do Haseki, a z toho vyplývajících nových masakrů lidí v Rojavě zmařili.

Stále zde existuje obrovský odpor proti nájezdům ISu. Jednotky MLKP, YPG a YPJ budují nepředstavitelnou frontu odporu. V Til Temiru je tento epos psán právě v tuto chvíli. Je napsán krví statečných bojovníků MLKP, YPG a YPJ.

Naše soudružka Avasin Tekosin Guenes, jejíž skutečné jméno bylo Ivana Hoffmann, se narodila 1. září 1995 v Německu. Již v mládí se přidala k naší  komunistické organizaci a dokázala mnoho statečných činů ve svém městě, ale také na bojišti. Naše spolubojovnice byla již šestým měsícem v Rojavě, aby plnila úkoly na různých místech v kantonu Cizre. Jako poslední vzala úkol sloužit v jednotce v Til Temiru, bojovat proti útokům IS. Byla v první linii od prvního dne jejího nasazení.

Naše soudružka Avasin byla komunistická žena, internacionalistka, která milovala svobodu, chtěla odpovědnost a velmi silně soucítila s ostatními lidmi. Vzala boj Tureckého a Kurdského lidu proti fašistické diktatuře, proti vykořisťování, jako svou životní filozofii. Milovala zpívání Kurských písní. Mluvila kurdsky a turecky. Její zájem se vždy obracel na Kurdistán. Dívala se na svobodu Kurdského lidu, jako by se týkala jí samé. Vzdala se pohodlného života, aby bojovala za náš lid a za komunismus v Evropě.

Soudružka Avasin věřila, že revoluce v Rojavě by se mohla stát příkladem pro celý region, a proto se podílela na snaze držet revoluci stále při životě. Obrana revoluce je obranou budoucnosti. Nebyla jen bojovníkem, ale také členkou naší strany s tendencí na vyšší pozice. Snila o své účasti v bojích v Turecku a Severním Kurdistánu. Byla svobodným azylantem.

Její sny jsou i našimi sny, její cesta je naší cestou, její památka je naší ctí.

Avasin Tekosin Guenes pro nás zůstane nesmrtelná!

Přeloženo zahraniční komisí SMKČ

Document Actions